پیش بارگذار

لوگو، یا نشان واره چیست؟ انواع نشان واره ها در چه دسته هایی خلاصه می شوند؟

نشان واره، و یا لوگوی شما معرف شما یا شرکت شماست،تصویری که مفهوم یا نوشته ی مورد نظر شما را با ارتباط با کار مورد نظر شما هماهنگ می کند و منظور یا نام برند شما را به بیننده معرفی میکند،وظیفه ی کلی لوگو معرفی شما و حفظ هویت بصری شما است.

لوگو یا نشان واره بهتر است براساس استاندارد های گرافیکی طراحی شود تا شرکت یا شخصی که آن را استفاده می کند با حداقل مشکل مواجه شود.

انواع لوگو:

نشان واره نوشتاری یا لوگوتایپ

این لوگو با نام شرکت شما و یا نام شما طراحی می شود،استفاده از یک یا چند کلمه ی کوتاه بدون تصویرگری ساخته می شود.

نشان واره با حروف یا مونوگرام

مونوگرام تشکیل شده از حروف اول کلمات شرکت یا حرف اول کلمه ی شرکت است، با کمی تصویرگری و فرم دهی به این حروف برای نزدیک سازی و ربط دهی آن به کار شما طراحی می شود.

نشان واره تصویری یا پیکتوریال

پیکتوریال ها معمولا از چیدن فرم ها یا اشکالی هستند که ربط مستقیم یا غیر مستقیم با کار و شرکت شما دارند، طراحی پیکتوریال بهتر است با کلیت کار و شغل شما در نظم و هارمونی باشد.

نشان واره ترکیبی

ترکیب نوشته و تصویر و نظم دهی به آنها همراه با درنظر گرفتن استاندارد های گرافیکی وشغل شما شکل می گیرد، این نمونه لوگو از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و نیاز به خلاقیت بیشتری دارد، خاص بودن هم نوشته هم تصویر و رساندن مفهوم آن به بیننده خاصیت این لوگو می باشد.

لوگو یا نشان واره معمولا با آرم و نشان اشتباه گرفته می شوند، اصول طراحی این مدل ها کاملا با هم فرق دارند و کارایی آن ها نیز جداگانه است.

تقسیم بندی بالا کلی است، امروزه با گسترش دنیای گرافیک و در تکامل بودن آن با دنیای امروزی زیر شاخه های زیادی برای هر بخش شکل گرفته است که دسته بندی جزئی تری را ساخته است.

رعایت نکردن استاندارد ها در طراحی لوگو ممکن است در اول خود را نشان ندهد، اما هنگام استفاده ی گسترده تر از آن لوگو مشکل خود را نمایان می کند، به فرض مثال، اگر یک لوگو تصویری جزئیات ریز و درشت داشته باشد و فاصله های بین فرم ها هماهنگ نباشد،هنگام استفاده از این لوگو در ابعاد کوچک مانند آیکن تبِ سایت و یا طراحی آن لوگو روی خودکار شما، فرم های کوچک خوانایی خود را از دست می دهند،رعایت این گونه فیلتر ها به نفع مشتری است.

استاندارد های طراحی های لوگو و علوم این فیلتر ها، با تصویر سازی و علم استفاده از نرم افزار های طراحی ماننذ فوتوشاپ یا ایلاستریتور کاملا متفاوت است.

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *